Zajímá fakta o žirafách :))
Žirafy jsou jediná zvířata, která nemohou…..
Žirafy jsou jediná zvířata, která nemohou zívat. Všechna teplokrevná i chladnokrevná zvířata zívají ve snaze získat dodatečné množství kyslíku. Průměrný člověk si za svůj život zívne asi 250 tisíc krát. Ale žirafa taková není J. Ve svém životě si nezívne ani jednou. Alespoň za celou dobu sledováni žiraf si toho žádný vědec nevšiml.
Žirafy jsou však schopny broukat, syčet, vrčet a pískat. Celý tento soubor zvuků používají ke komunikaci.
Délka žirafího jazyka je asi 50 cm.
Krom svého krku a jazyků, žirafy předčí všechny ostatní savce délkou ocasu, který může dosáhnout délky až 2,5 metru.
Žirafy mají velice rády syrovou cibuli.
Staří Řekové a Římané věřili, že žirafa je výsledkem vášnivé lásky leoparda a velblouda.
Žirafí srdce bije okolo 170 úderů za minutu.
Matky žirafích mláďat často organizují pro potomky školku: jedna dospělá samice hlídá mláďata a všechny ostatní shánějí jídlo.
I přes obrovskou délku svého krku je žirafa ve skutečnosti příliš krátká na to, aby mohla dosáhnout hlavou na zem. Proto, aby sebrala něco ze země, si musí kleknout a široce roztáhnout přední nohy.
Jediný dravec, který se odváží lovit žirafy je lev. Nicméně žirafa má vynikající zbraň, kterou používá k ochraně svých potomků – kopyta.
Jazyk žirafy má černou barvu.
Na rozdíl od člověka jsou žirafy schopné spát ve stoje. Obvykle spánek na nahou netrvá více než 5 minut. Celková doba spánku u žirafy zřídka překročí 60 minut za celou noc.
16 až 20 hodin denně tráví žirafy krmením, díky tomu spotřebují obrovské množství potravy.
Hodinu po narození začne mládě žirafy chodit.
Věk žirafy lze určit podle barvy skvrn na její kůži , čím jsou tmavší tím je žirafa starší. Skvrny každé žirafy jsou jedinečné, podobně jako otisky prstů u lidí ...